تور بدروم

یکی از مناطق دیدنی کشور ترکیه، بندر بدروم است. شهر بدروم ترکیه را میتوان زیباترین منطقه ساحلی این کشور نیز دانست. جغرافیای خاص کشور ترکیه موجب شده تا این کشور به عنوان پل ارتباطی بین اروپا و کشورهای آسیایی شناخته شود.

در میان شهرهای بندری این کشور، بندر بدروم ترکیه را میتوان یکی از مهمترین ها دانست. محیط طبیعی زیبا در کنار آب و هوای مدیترانه ای و سواحل دلپذیر. این منطقۀ حاصلخیز در مجاورت دریای اژه محصولات متنوع کشاورزی را پرورش میدهد. از جمله دخانیات، انواع سبزیجات، غلات، حبوبات و میوه می باشد که بسیاری از آنها به کشورهای اروپایی صادر میگردد. از طرف دیگر آب و هوای خوب شهر بدروم ترکیه در کنار جاذبه های تاریخی موجب رونق گرفتن تور بدروم نیز شده است. در این مقاله میکوشیم شما را با شهر بدروم ترکیه آشنا کنیم.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

مختصری درباره شهر بدروم ترکیه

شهر بدروم ترکیه که به آن بودروم نیز گفته میشود، شهر بندری زیبایی در ساحل دریای اژه می باشد. شهر ازمیر ترکیه در شمال این شهربندری قرار گرفته است. جمعیت این منطقه نزدیک سی هزار نفر است. این منطقه به داشتن آب و هوای خوب و حاصلخیزی در میان شهرهای ترکیه شهرت دارد. این شهر مراکز تفریحی بسیاری دارد که معماری آنها بسیار مشابه معماری مصر است.

لازم است بدانید که این شهر دارای ریشه های تاریخی نیز هست و قدمت آن را بیش از 5000 سال تخمین زده اند. کاوش های باستانشناسی نشان داده است که شهر بدروم ترکیه چندین تمدن مختلف را تجربه کرده است. معماری شهری شهر بدروم ترکیه نیز ویژگیهای خاص خود را دارد. کوچه های این منطقه تنگ و باریک هستند و بیشتر خانه ها سفید رنگ هستند. گذراندن وقت در ساحل زیبای این منطقه و شنا کردن در آن بسیار پر طرفدار است. اگر شما نیز از علاقه مندان شب زنده داری و گذراندن یک شب ساحلی با موسیقی هستید یا به قایق رانی و موج سواری علاقه دارید، میتوانید از دریای شیشه ای و ساحل این منطقه نهایت استفاده را ببرید.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

آب و هوای شهر بدروم ترکیه

قبل از سفر به شهر بدروم ترکیه لازم است که از شرایط آب و هوایی مقصد خود را بدانید. شهر بدروم ترکیه در محدودۀ آب و هوایی دریای مدیترانه قرار دارد. این به معنای آن است که این منطقه  از نظر جغرافیایی زمستانهای معتدلی دارد. در طول زمستان بارش باران در بدروم بسیار است. همچنین تابستانهای این منطقه نیز گرم و خشک است و دمای هوا در این زمان از 25 تا 32 درجه سانتیگراد در نوسان است. اگرچه دمای هوا در بعد از ظهر ها معتدل خواهد بود. فصل مناسب برای سفر به شهر بدروم ترکیه فصلهای بهار و پاییز است. اگر شما از بارش باران لذت میبرید زمستانهای این منطقه نیز میتواند دلپذیر باشد.

لازم است بدانید که ساحل این منطقه را از زیباترین سواحل جهان میدانند. اگرچه تابستانهای این منطقه هوای گرمی دارد اما افراد بسیاری این زمان را برای لذت بردن از آفتاب تابستانی و سواحل ماسه ای تور بدروم را انتخاب میکنند. اکثر این افراد تمایل دارند تا در ساحل، آفتاب بگیرند و یا به موج سواری و قایق سواری بپردازند. بادهای خنک دریا در فصل پاییز عصرهای دلپذیری را برای مسافران پدید می آورد.

اگر مایلید که با تور بدروم راهی شهر بدروم ترکیه شوید فصل های بهار و پاییز زمان بسیار خوبی برای شما خواهد بود. در این زمان بیشترین دمای هوای شهر تا بیست درجه سانتیگراد است و در بیشتر روزها هوای منطقه آفتابی میباشد. شما میتوانید در بهار به تپه های سرسبز و زیبایی های طبیعت این منطقه سری بزنید. این زمانی است که شهر چندان شلوغ نیست و گردشگران کمتری در منطقه هستند. به همین دلیل نیازی نیست که نگران شلوغی خیابان باشید و به علت کاهش گردشگران تور بدروم در اواخر بهار، هزینه های بلیط هواپیما و رزرو هتل نیز کاهش پیدا میکند.

اگر در زمستان به شهر بدروم ترکیه سفر میکنید بهتر است که چترتان را بردارید. در این فصل بارانهای فصلی شدت پیدا میکند و دمای هوا بین پنج تا ده درجه سانتی گراد متغیر خواهد بود. وجود دریای مدیترانه موجب شده که شهر بدروم ترکیه زمستانهای معتدل تری داشته باشد. با این وجود امکان طوفان های زمستانی در این شهر وجود دارد.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

پرواز تهران به شهر بدروم ترکیه

چطور میتوان از تهران به بدروم سفر کرد؟ بهترین روش سفر به شهر بدروم ترکیه استفاده از پرواز تهران به بدروم  است. این پروازها از فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی صورت میگیرد و شما میتوانید پرواز تور بدروم خود را از طریق شرکتهای هواپیمایی یا سایتهای مرتبط به صورت رفت و برگشت رزرو کنید.

فاصله میان تهران با شهر بدروم ترکیه حدود 2150 کیلومتر است. این پرواز بیش از سه ساعت به طول می انجامد که با توجه به شرایط آب و هوایی مدت این پرواز ممکن است بیشتر نیز باشد. لازم است بدانید که فرودگاه بودروم تا مرکز شهر حدود 31 کیلومتر فاصله دارد و اگر شما تمایل دارید که هتل محل اقامتتان به فرودگاه نزدیک باشد، نزدیکترین هتل ها به فرودگاه دو هتل Labranda Gulluk Princess و Ikont می باشند.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

پروازها به مقصد بدروم

برای شرکت در تور بدروم ترکیه میتوانید پرواز مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کنید؛ اما بیشتر افراد تمایل دارند که پرواز مستقیم به این شهر داشته باشند. لازم است بدانید که در حال حاضر قیمت بلیط پرواز تبریز به مقصد بدروم حدود یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان است.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

راهنمای خرید بلیط هواپیما به شهر بدروم ترکیه

فرودگاه های بدروم

اگر به سمت راست بلیط خود نگاه کنید میتوانید لیست فرودگاههای بدروم را ببینید. اگر فرودگاه خاصی را به عنوان مقصد در نظر دارید، بهتر است در زمان خرید بلیط آن را مشخص کنید.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

بلیط ارزان بدروم

لازم است بدانید که به علت استقبال مسافرین از سفر به این منطقه، قیمت بلیط سفر به شهر بدروم ترکیه به صورت لحظه ای تغییر میکند. پس بهتر است زمان مناسبی را برای سفر خود انتخاب کنید تا بتوانید از لحاظ اقتصادی نیز صرفه جویی کنید. لازم است بدانید که شما میتوانید بلیط سفر به این منطقه را از 900 شرکت هواپیمایی مختلف در 70 کشور دنیا تهیه نمائید.

آنچه باید درباره فرودگاه بدروم بدانید:

فرودگاه میلاس بدروم یک فرودگاه عمومی در سی کلیلومتری شمال شرق بندر بدروم است. کد شناسایی این فردودگاه در سیستم پرواز IATA: BJV – ICAO: LTFE می باشد. این فرودگاه شش متر از سطح دریا ارتفاع دارد و اگرچه این فردوگاه تنها یک باند پرواز دارد اما جزء فرودگاههای بین المللی کشور ترکیه محسوب میشود و همه روزه پروازهایی از سراسر جهان به این منطقه انجام میشود. بهره برداری از بخش بین المللی این فرودگاه در سال 2000 آغاز شد و اگرچه فرودگاه بدروم تنها یک باند دارد اما سالانه بیشتر از 2.5 میلیون مسافر را جا به جا میکند. البته ترافیک پروازهای فرودگاه در فصل تابستان بسیار بیشتر است که علت آن پروازهای چارتر از کشورهای اروپایی میباشد.

دیدنی ها در تور بدروم

قبل از سفر به شهر بدروم ترکیه بهتر است که با جاذبه های گردشگری بدروم آشنا شوید. مطالعۀ تاریخ و جستجو درباره مکانهای دیدنی و تاریخی میتواند کمک کند تا در طول سفر زمان کمتری را صرف جستجو کنید و بتوانید برنامه ریزی مناسب تری برای سفر خود داشته باشید.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

موزه روباز

این بنای یادبود، آرامگاه یکی از پادشاهان کاریا به نام Mausoleion است که در گذشته در میان عجایب هفتگانه جهان جای داشت. پس از تخریب این بنا در زمان زلزله آناتولی، امروزه از آن به عنوان یک موزه استفاده میشود.

تئاتر باستانی

بر جاده بدروم به سمت تورگوت رئیس یکی از دیدنیهای این منطقه قرار دارد. کشف این تئاتر قدیمی در حفاری های مناطق و به صورت تصادفی بوده که پس از بازسازی مشخص شده که ظرفیت آن به 13000 نفر میرسیده است.

موزه باستان شناسی زیر زمینی بدروم

یکی از مهمترین موزه های جهان امروز را میتوان موزه زیرزمینی جزیره بدروم ترکیه دانست. در این موزه آثاری نگهداری میشود که بیشتر آنها در حفاری های سال 1960 در مردابهای اطراف این منطقه پیدا شده اند. همچنین قدیمی ترین کشتی غرق شده در جهان نیز در این مکان وجود دارد.

موزه‌ی هنری زکی مورن (Zeki Muren)

موزه هنری زکی مورن به افتخار خواننده و موزیسین مشهور ترک زکی مورن در محل زندگی او ساخته شده است. شهرت این خواننده به صدای زیبایش بود. همچنین مسئولین این موزه با جمع آوری آثار و لوازم شخصی او اطلاعات کاملی درباره این هنرمند و فعالیتهای هنری او جمع آوری کرده اند که اگر از علاقه مندان به زکی مورن باشید میتواند برای شما جذاب باشد.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

ساحل Yahsi

در میان سواحل مختلف شهر بدروم ترکیه، ساحل yahsi یکی از بهترینها است. در این ساحل میتوانید زیر آفتاب قدم بزنید و از آب کم عمق و هوای مطبوع و ماسه های ساحلی لذت ببرید. رستورانهای این مکان نیز با غذاهای خوب و خوشمزه از بازدیدکنندگان پذیرایی میکنند. تماشای غروب آفتاب از این ساحل نیز بسیار لذت بخش است.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

قلعه چیفیت

در قسمت جنوب غربی شهر بدروم ترکیه و روی تخته سنگهای منطقه قلعه زیبایی وجود دارد. کاوشها نشان داده که در این منطقه آثار تمدنهای مختلفی دیده میشود.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

قلعه سنت پیتر

از دیگر دیدنیهای تاریخی شهر بدروم ترکیه میتوان از قلعۀ سنت پیتر نام برد. این قلعۀ زیبا در ساحل شهر بدروم قرار گرفته است و یک مکان دلپذیر برای گشت و گذار علاقه مندان به تاریخ ترکیه فراهم کرده است. در کاوشهای باستان شناسی، در داخل این قلعه مقدار زیادی صنایع دستی قدیمی پیدا شد که تماشای آنها خالی از لطف نیست. همچنین برج قلعه نیز منظره خوبی دارد و به شما اجازه میدهد چشم انداز خوبی از دریا و افق داشته باشید. بهترین زمان برای بازدید از قلعه سنت پیتر بعد از ظهر و نزدیک غروب است زیرا هم هوا خنک خواهد بود و هم منظره زیبایی از غروب آفتاب را میتوانید تماشا کنید.

موزه‌ی باستان‌شناسی زیر آب بودروم

یکی دیگر از دیدنیهای شهر بدروم ترکیه موزۀ باستان شناسی زیر آب این شهر است. این موزه در حقیقت برای به نمایش گذاشته شدن اکتشافات باستان شناسی داخل قلعۀ سنت پیتر ساخته شده. ترکیه کشوری با تاریخ چند هزار ساله است و به همین دلیل هم در این کشور آثار تاریخی و باستانی فراوانی به جا مانده که توسط باستان شناسان کشف شده است؛ اما بخشی از این اکتشافات در زیر آب و در دریا رخ داده است. باستان شناسان دریایی شهر بدروم ترکیه موفق شده اند تا مجموعه ای زیبا از آثار تاریخی به جا مانده از تمدنهای پیشین را جمع آوری کنند. آثاری که بخشی از آنها توسط امواج دریا به ساحل آورده شده و گوشه هایی از تمدن مردم کشور ترکیه را نشان میدهد.

خانه های سنتی بدروم

درباره معماری سنتی منطقه بدروم جالب است بدانید که در این منطقه طبقه ورودی ساختمان فاقد پنجره است. درهای طبقه دوم و پلکانهای داخلی و ورودی و پل ها نیز به همین ترتیب اند. این بناها طبق قانون مورد حفاظت قرار دارند. از این دست ساختمانها در روستای کوجاکایا میتوانید ببینید. در این خانه ها پس از بازسازی به عنوان جاذبه های گردشگری منطقه مورد استقبال قرار گرفته اند.

ویرانه های استراتونیکیا

در روستای اسکی حصار، خرابه هایی به جا مانده که قدمت آن به دورۀ کاریا و روم باز میگردد. این منطقه نیز پس از بازسازی به یکی از دیدنیهای شهر بدروم ترکیه تبدیل شده است.

معرفی بهترین مراکز خرید منطقه

جاذبه های شهر توریستی بدروم بسیار بیشتر از آن چیزی است که گفته ایم. همچنان که گفته شد این منطقه سالانه بیشتر از دو و نیم میلیون نفر بازدیدکننده خارجی دارد. یکی از امکانات توریستی در مناطق گردشگری وجود مراکز خرید است. به کمک مراکز خرید خوب و مجهز است که هم اقتصاد مناطق گردشگری رونق میگیرد و هم رضایت گردشگران تور بدروم با خرید کالاهای مورد نیاز و یادگاری ها جلب میشود. شهر بدروم ترکیه آنقدر مرکز خرید دارد که کمتر کسی میتواند به همۀ آنها مراجعه کند. چنانچه به این منطقه سفر کردید، بهتر است مراکز خرید آن را از دست ندهید زیرا فروشگاهها و مراکز خرید این منطقه در سراسر ترکیه بهترین ها هستند. در ادامه شما را با سه مرکز خرید معتبر این منطقه آشنا خواهیم کرد.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

مرکز خرید پالمارینا در بدروم (Palmariva Bodrum)

اگر میخواهید در تور بدروم تجربه یاد ماندنی از خرید کردن در بدروم داشته باشید به مرکز خرید پالمارینا سری بزنید. این مرکز خرید 53 فروشگاه دارد که تقریبا میتوانید در آن هرچیزی را که نیاز دارید پیدا کنید. از کفش و لباس و لوازم آرایشی تا لوازم دکوری منزل. برندهای معتبر و شناخته شده ای که در این مرکز فعال هستند رضایت شما را جلب خواهند کرد و پس از خرید میتوانید غذای خود را در یکی از رستورانهای بین المللی خوب این منطقه میل کنید.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

مرکز خرید میدتون (Midtown Shopping Centre)

در شهر بدروم ترکیه مرکز خرید دیگری نیز وجود دارد که میتوان آن را در رده بهترین ها قرار دارد. مرکز خرید میدتون در محله ارتاکنت تنها مرکز خرید این شهر است که در فضای باز ساخته نشده. در این مرکز خرید 110 فروشگاه وجود دارد. همچنین پارکینگ، سوپرمارکت و سینما نیز در این مرکز وجوددارد. مرکز خرید میدتون در میان اهالی منطقه نیز بسیار پرطرفدار است زیرا علاوه بر داشتن فروشگاه رستوران و گالری و تئاتر نیز در آن وجود دارد.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

مرکز خرید اوسیس (Bodrum Oasis Shopping Centre)

اولین مرکز خریدی که در شهر بدروم ترکیه ساخته شد مرکز خرید اوسیس بود. طراحی این مرکز خرید، ترکیبی از معماری غربی و شرقی را در خود دارد. در آن میتوانید درختان نخل، دریاچه گلهای نیلوفر آبی و کاکتوسهای چند ده ساله را مشاهده کنید. در ساخت این مرکز خرید تلاش شده تا از بازارهای محلی این منطقه الگو برداری شود و میتوان در آن آثار بازارهای محلی و بین المللی را در کنار هم دید. همچنین این مرکز با داشتن زمین بازی برای کودکان به محیط مناسبی برای خانواده ها تبدیل شده است.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

هزینه غذا و خوراک در تور بدروم

در شهر بدروم ترکیه میتوانید غذاهای ترکی و دریایی را در کنار هم تجربه کنید. بهتر است که یک رستوران با قیمت مناسب پیدا کنید تا بتوانید غذاهای متنوع تری را سفارش دهید.

اگر غذای خود را در یک رستوران ارزان قیمت سفارش دهید برای هر وعده غذا حدود 15 لیره باید پرداخت کنید. رستورانهای متوسط برای هر وعده غذای دو نفره حدود 60 لیر هزینه دریافت میکنند و هزینه رستورانهای گران قیمت بالاتر از این قیمت است غذاهای فست فود و  مک دونالد نیز حدود 15 لیر قیمت دارند.

تور بدروم | قیمت تور بدروم | تور ارزان بدروم | تور بدروم لحظه آخری

هزینه تفریحات

در این قسمت هزینه استفاده از برخی از امکانات تفریحی شهر بدروم ترکیه را جهت آشنایی شما عزیزان قرار میدهیم.

چنانچه بخواهید در شهر بدروم ترکیه به سینما بروید برای بلیط باید 15 لیره (معادل پانزده هزارتومان) پرداخت کنید.

یک ساعت استفاده از زمین تنیس 60 لیره (60 هزار تومان) هزینه خواهد داشت.

قایق سواری نیز حدود 35 لیر (35 هزارتومان) قیمت دارد.

امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله شما را تا حدودی با شهر بدروم ترکیه و جاذبه های آن آشنا کرده باشد تا بتوانید از سفر خود لذت ببرید. اگر میخواهید از گشت و گذار خود در شهر بدروم ترکیه بیشتر لذت ببرید، خوب است که زمان سفر خود را طوری تنظیم کنید که با شلوغی جمعیت گردشگران تور بدروم مزمان نباشد تا بتوانید در آرامش از مسافرت خود به شهر بدروم ترکیه لذت ببرید.